Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

2. setkání (CZ)

15.03.2019 - 17.03.2019
  • příjezd od 17:00 hod.
  • večeře (pátek) v 19:00 hod.
  • ukončení v neděli obědem
  • potvrď svou účast a vyber si jídlo prostřednictvím formuláře (nejpozději do 25. 2.):  • MOZKEM PROTI FAKE NEWS

Projekt Zvol si Info již dva roky školí mediální gramotnost, tedy jak se nenechat napálit na všechny nesmysly, které se po internetu šíří, na základních a středních školách. Na setkání seznámíme účastníky s našimi aktivitami, ukážeme a popíšeme jim způsob, jakým pracujeme s žáky a danou problematikou my. Zároveň se podíváme na vybrané novinky ze světa manipulací, například Deepfakes či Botnety, a pobavíme se o jejich vlivu na společnost a způsobech obrany.

Lucie Svozilová

je studentkou Masarykovy univerzity, kde již pátým rokem studuje obory Sociologie a Pedagogika. Je také seniorní členkou projektu Zvol si Info, v rámci kterého se zaměřuje na přednášky na základních a středních školách o mediální gramotnosti a kritickém myšlení.

 

  • ARGUMENTY BEZ FAULOV

Poznáte to. Máte názor. Veríte mu. Aj vaši blízki to vidia podobne. Všetko dáva zmysel. Až kým nepríde niekto, kto vôbec nechápe, že TO JE JASNÉ. Možno dokonca tvrdí opak…

Porozprávame sa o sile kontextu a pripomenieme si, že nie každý musí nutne zdieľať ten náš 🙂 Vysvetlíme si, aký je rozdiel medzi tvrdením a argumentom, ako nám argumenty pomáhajú jasnejšie komunikovať, ale aj akých chýb sa pri argumentácii najčastejšie dopúšťame.

No a od chýb v argumentácii je to len krôčik k argumentačným faulom, či logickým klamom – skrytým formám manipulácie v argumentácii. Možno občas cítite, že niektoré argumenty, nie sú správne, že sa vás snažia o niečom presvedčiť neférovo, falošne … len je ťažké pomenovať, v čom presne je problém. . . spoločne sa naučíme tieto manipulácie objavovať, pomenovať a reagovať na ne. No a že pri tom nebudeme len sedieť so zošitom v ruke, to už asi tušíte…

Mgr. Zuzana Kirchmayer, PhD.

Lektorka vo vzdelávaní dospelých, dlhoročná dobrovoľná pracovníčka s deťmi a mládežou, programová vedúca detských a mládežníckych akcií a vzdelávacích kurzov pre inštruktorov a táborových vedúcich. Profesijne pôsobí ako vysokoškolský pedagóg na Univerzite Komenského v Bratislave so zameraním na riadenie ľudských zdrojov a organizačné správanie. V minulosti vyučovala aj na strednej škole, dodnes vypomáha pri mimoškolských aktivitách stredoškolskej mládeže.

 

  • PŘÍBĚH O UŽITEČNÉM ZRCADLE

Bylo jednou jedno zrcadlo. Všichni si mysleli, že od rána do večera jenom tak stojí v koutě, ale nebyla to tak úplně pravda. V koutě sice stálo, ale celou dobu pečlivě sledovalo, co se kolem něj děje. A když pak k němu někdo přišel, dokázalo mu svým odrazem ukázat nový úhel pohledu.

Zrcadlo je metaforou vedoucího, který pečlivě reflektuje skupinovou dynamiku. Reflexe je jedním ze základních nástrojů zážitkové pedagogiky, proto se jí i my budeme věnovat. Společně budeme hledat odpovědi na otázky: Co to přesně je? Jak to dělat? Nebo jak vytěžit z aktivity maximum?

Mgr. Kateřina Palová

Psycholožka se zaměřením na osobnostní rozvoj dětí a dospělých, krizovou intervenci a projektové řízení. Mnohaletá dobrovolná vedoucí dětského oddílu, školní psycholožka, lektorka zážitkových a vzdělávacích kurzů. V současné době dokončuje postgraduální studium Pedagogické psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde se kromě vlastního studia věnuje šíření preventivního programu Druhý krok a podpoře pedagogických pracovníků v rámci spolku Škola porozumění a sdílení.

Podrobnosti

Zahájení:
15.03.2019
Ukončení:
17.03.2019

Místo konání

Školicí a ubytovací centrum ERUDITO
Nová 19
Luka nad Jihlavou, 588 22 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Napsat komentář