Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

1. setkání (SK)

21.09.2018 - 23.09.2018
  • příchod od 17:00 hod. (prezentace k projektu o 19:00 hod.)
  • večeře (pátek) o 20:00 hod.
  • ukončení v neděli obědem
  • potvrď svou účast a vyber si jídlo prostřednictvím formuláře:

   • ZAMYSLENIE NAD KRITICKÝM MYSLENÍM

„Ráno múdrejšie večera“ alebo „čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra“? „Kto sa bojí, nesmie do lesa“ alebo „opatrnosti nikdy nie je dosť“? „Vrana k vrane sadá“ alebo „protiklady sa priťahujú“?

Múdrosti, dobre mienené rady, argumenty. Sú všade okolo nás.  Informácie, fakty, názory, … že jedna a jedna sa rovná dva.. a na každú situáciu existujú dva pohľady… pravda je len jedna a treba za ňu bojovať… vraj väčšina sa väčšinou nemýli… a silný argument je ten, s ktorým každý súhlasí…

JEDINE, ŽE BY TO TAK NEBOLO.

Spoločne sa zamyslíme nad kritickým myslením, budeme pochybovať, pýtať sa a diskutovať. Čakajú nás problémy, ktoré treba vyriešiť, množstvo otázok, ktoré treba zodpovedať,  niekoľko argumentov, štipka teórie a veľa aktivít, ktoré nám (snáď) pomôžu vidieť veci inak.

 Mgr. Zuzana KIRCHMAYER, PhD.

Lektorka vo vzdelávaní dospelých, dlhoročná dobrovoľná pracovníčka s deťmi a mládežou, programová vedúca detských a mládežníckych akcií a vzdelávacích kurzov pre inštruktorov a táborových vedúcich. Profesijne pôsobí ako vysokoškolský pedagóg na Univerzite Komenského v Bratislave so zameraním na riadenie ľudských zdrojov a organizačné správanie. V minulosti vyučovala aj na strednej škole, dodnes vypomáha pri mimoškolských aktivitách stredoškolskej mládeže.

 

  • KDE ZAČÍNÁ MANIPULACE?

Svět kolem nás je složitý. Bylo by vážně pomalé každou situaci vyhodnocovat jako novou. Zvažovat všechna pro a proti, přemýšlet, dohledávat. Někdy prostě potřebujeme zkratky, zvyky a naučené chování. Během školení se společně zamyslíme nad tím, jestli toho ale někdy není už příliš. Budeme se učit odhalovat, kdy se z nás stávají roboti, automaticky reagující na podněty okolí a slepě následující dav. Budeme zapojovat mozek, učit se rozeznat manipulaci, ale také sami nemanipulovat. V průběhu školení se naučíme i nějaké „hravé techniky“, které budete moci využít v rámci práce s dětmi.

PhDr. Romana MAZALOVÁ, Ph.D.

Psycholožka se specializací na problematiku prodeje, reklamy a marketingu. Je spoluautorkou dokumentu „Šmejdi“ o nekalých obchodních praktikách na prodejních akcích. Film změnil českou legislativu a byl oceněn Českým lvem. Je také autorkou projektu „Nedáme se“, který učí zábavnou divadelní formou říkat seniory „NE“ manipulacím a podvodníkům.  Projekt získal ocenění Ministerstva vnitra prevence kriminality za rok 2016. V současnosti Romana působí jako copywriterka a PR manažerka na volné noze.

 

  • NAHLÉDNUTÍ DO SVĚTA EMOCÍ

Emoce jsou nedílnou součástí našeho života, a přestože by se nám to mnohdy hodilo, tak je nejde jen tak “vypnout”. Ovlivňují naše jednání, učení i racionální myšlení. Více či méně řídí každý náš krok. Ale… Jak moc si jich u sebe vlastně všímáme? A dokážeme vůbec rozpoznat emoce druhých lidí? A jak na ně reagujeme? Společně nahlédneme do světa emocí, budeme se je učit poznávat u sebe i u druhých. A hlavně – naučíme se, jak se jimi nenechat převálcovat a naopak je využívat ve svůj prospěch.

Nebojte, nečeká vás nudná nalévárna, naopak – budeme společně hledat odpovědi na tyto otázky a zkoušet si techniky, které nám mohou pomoci v osobním i dobrovolnickém životě.

Mgr. Kateřina PALOVÁ

Psycholožka se zaměřením na osobnostní rozvoj dětí a dospělých, krizovou intervenci a projektové řízení. Mnohaletá dobrovolná vedoucí dětského oddílu, školní psycholožka, lektorka zážitkových a vzdělávacích kurzů. V současné době dokončuje postgraduální studium Pedagogické psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde se kromě vlastního studia věnuje šíření preventivního programu Druhý krok a podpoře pedagogických pracovníků v rámci spolku Škola porozumění a sdílení.

Podrobnosti

Zahájení:
21.09.2018
Ukončení:
23.09.2018

Místo konání

Hotel Vršatec
Vršatské Podhradie 87
Pruské, 01852 Slovensko
+ Google Mapa
View Místo konání Website